Szanowni Państwo,
Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy,

Odkrycie promieniowania X przez Wilhelma Röntgena w 1895 roku zmieniło oblicze medycyny. Polska Radiologia zaczęła rozwijać się już w pierwszych dniach po ogłoszeniu tego faktu, co miało miejsce 5 stycznia 1896 roku. W 1925 roku powstało Polskie Lekarskie Towarzystwo Radiologiczne i odbył się jego 1. Zjazd.

Zbliża się czas kolejnego, największego w środowisku polskich radiologów, wydarzenia - 42. Zjazdu PLTR, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 06-08 czerwca 2019 roku, w centrum konferencyjnym AmberExpo.

Tradycja naszych wspólnych spotkań, wymiany wiedzy, kompetencji, osiągnięć i doświadczeń liczy prawie 100 lat. Będziecie Państwo mogli skorzystać z „szytej na miarę” oferty edukacyjnej (warsztaty, spotkania z ekspertami, sesje plenarne i satelitarne), zaprezentować własne wyniki badań naukowych lub podzielić się spostrzeżeniami z codziennej pracy klinicznej. Chcielibyśmy zachęcić wszystkich Państwa – radiologów, techników elektroradiologii, pielęgniarki, fizyków, inżynierów, studentów oraz lekarzy innych specjalności do nadsyłania prac do prezentacji ustnych i plakatowych (daty podane są na stronie internetowej zjazdu – radiologia2019.pl). Zapraszamy także wystawców do przedstawienia swojej oferty przeznaczonej dla środowiska diagnostyki obrazowej.

Skłaniamy także do refleksji nad osiągnięciami polskiej i światowej radiologii oraz oceny stojących przed nami wyzwań i zagrożeń. Takiemu twórczemu połączeniu historii z teraźniejszością i przyszłością będzie z pewnością sprzyjała atmosfera pięknego starego grodu nad Motławą, szerokich plaż oraz nowoczesnego, tętniącego życiem Trójmiasta.

Każda konferencja to miejsce spotkań starych znajomych, okazja do poznania nowych osób, natomiast zjazd PLTR to także platforma służąca powstawaniu więzi oraz poczucia dumy z przynależności do społeczności radiologicznej.

Do zobaczenia w Gdańsku na 42. Zjeździe PLTR w dniach 06-08 czerwca 2019 !!!

 

Edyta Szurowska
Mirosława Dubaniewicz-Wybieralska
Joanna Niemunis-Sawicka
Grzegorz Szczypiór
 

Relacje filmowe

 
  

 
Główni Sponsorzy
 

 
Złoty Sponsor
 

 
Srebrny Sponsor

 
Brązowy Sponsor 
 
 
Patronat HonorowyPatronat Medialny


Gdańsk - miasto organizacji Zjazdu

 

Gdańsk, zwany morską stolicą Polski, od wielu lat jest w czołówce destynacji turystyki biznesowej. Organizatorzy chętnie wybierają to miasto ze względu na jego pozycję dużego ośrodka gospodarczego i naukowego, a co za tym idzie, bogatą infrastrukturę noclegową i konferencyjną. Miasto, plasuje się również w czołówce rankingu atrakcyjności inwestycyjnej miast wojewódzkich, dlatego w planach jest ciągłe polepszanie infrastruktury miejskiej, stworzenie nowych obiektów kulturalnych, infrastruktury drogowej, co ma też wpływ na jego wybór jako miasta spotkań. Jednak jednym z głównych atutów Gdańska jest jego bogata ponad 1000 letnia historia. Miasto przez setki lat było kształtowane przez wpływy wielu narodowości, kultur, tradycji, dzięki czemu dziś możemy podziwiać piękno Starego Miasta i odbierać Gdańsk jako miasto wielokulturowe, otwarte na świat i tolerancyjne. Dodatkowo dziedzictwo ruchu Solidarności, wpływa na jego pozytywny obraz w świecie.

Gdańsk jest dobrze skomunikowany z resztą kraju, jak i światem, a to dzięki lotnisku im. Lecha Wałęsy oddalonego ok. 20 minut od centrum miasta, komunikacji kolejowej i drogowej. Corocznie jako miejsce aktywnego wypoczynku nad Morzem Bałtyckim, Gdańsk odwiedza 6 mln turystów polskich i zagranicznych. 
AmberExpo – miejsce Zjazdu

 
 • Adres
 • ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk
 • Odległość od Dworca Głównego w Gdańsku
 • 5,3 km
 • Odległość od Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy
 • 15 km
 • Odległość od centrum miasta
 • 5,5 km
 • Atuty
 • Bardzo dobrze rozpoznawany obiekt
 • Przystosowany do organizacji rożnego typu wydarzeń
 • Duże zaplecze techniczne
 • Dobra komunikacja z lotniskiem, centrum Gdańska, Sopotem i Gdynią